Domowa huśtawka w pokoju dziecka, jak wybrać?

person Posted By: Weronika Mileszczyk list In: Porady On: comment Comment: 0

Wszystkie maluchy uwielbiają zabawę na huśtawce! Dla nich to nie tylko forma dobrej zabawy, ale również aktywności fizycznej. Co więcej, huśtanie pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Niektórzy rodzice mają to szczęście, że mieszkają blisko placu zabaw lub mają huśtawkę na swoim podwórku i mogą pozwolić dziecku na zabawę na świeżym powietrzu. Co zrobić, gdy nie ma takiej możliwości? Na szczęście na pomoc przychodzi huśtawka domowa dla dzieci, którą można powiesić w dowolnym pomieszczeniu. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu huśtawki domowej?

Bezpieczna huśtawka domowa dla dzieci, z oparciem, czy bez?

huśtawka w kolorze morskim do pokoju dziecka

Huśtawka z oparciem sprawdzi się w pokoju mniejszego dziecka!

Bujanie na huśtawce jest uniwersalną zabawą - miłują się w niej młodsze, jak i trochę starsze dzieci. Dla każdego z nich będzie odpowiedni inny model. Podstawowym kryterium branym pod uwagę jest wiek i waga malucha. Dla mniejszych dzieci, poniżej 3 roku życia należy kupić huśtawkę z oparciem i zamkniętymi bokami, która ustabilizuję pozycje i zabezpieczy przed wypadnięciem.

drewniana bujaczka domowa bez oparcia

Do pokoju starszych dzieci doskonała będą bujaczki bez oparcia!

Starsze dzieci mogą cieszyć się swobodą, używając huśtawki bez oparcia. Mając nawet najlepsze zabezpieczenia, pamiętaj, że ten rodzaj zabawy powinien zawsze odbywać się pod opieką osoby dorosłej. Dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię i mogą wymyślić bardzo ciekawe, jednak niekoniecznie bezpieczne formy zabawy.

Przed zakupem sprawdź maksymalne obciążenie huśtawki, a później zamontuj ją zgodnie z instrukcją. Ważnymi aspektami są również jakość i wytrzymałość użytych materiałów, solidność wykonania oraz zgodność z wymaganymi standardami i normami bezpieczeństwa.

Zobacz wszystkie huśtawki do pokoju dziecka w naszym sklepie!

Wygoda i jakość

Dziecko powinno czuć się komfortowo na huśtawce, do tego potrzebna jest wygoda, niezależnie od długości zabawy. Dobrze, żeby materiały użyte do wykonania, były naturalne i miękkie. Zwróć uwagę czy są bezpieczne dla maluchów i środowiska!

Niektóre z nich mogą zawierać substancje toksyczne, które są niebezpieczne dla twojego dziecka. Dlatego sprawdź, czy produkt posiada odpowiednie certyfikaty. Producent powinien informować o tym w opisie produktu lub na opakowaniu. Dopilnuj też, aby nic nie uwierało dziecka podczas zabawy, tylko w ten sposób zapewnisz mu beztroską zabawę!

Dobra huśtawka musi być ładna!

Na rynku jest tyle dostępnych wzorów huśtawek, że na pewno z łatwością znajdziesz taką, która doskonale wpasuje się w wystrój Twojego mieszkania. Prawdziwe drewno oraz wysokiej jakości materiały perfekcyjnie pasują do mieszkania urządzonego w stylu industrialnym, czy modnym w ostatnim czasie stylu skandynawskim. Drewniane elementy są na tyle uniwersalne, że pasują niemal do wszystkiego i jednocześnie są wygodne w użytkowaniu dla dzieci.

Łatwy montaż

Dobrze zamontowana huśtawka w pokoju malucha to bezpieczeństwo dla dziecka, ale również dla innych osób uczestniczących w zabawie. Ważne, aby montaż odbył się zgodnie z instrukcją, bez żadnych ustępstw. Producenci zazwyczaj zalecają zawieszenie huśtawki na specjalnych, wytrzymałych hakach na suficie lub we framudze drzwi, za pomocą mocnego drążka albo kółek.

W pierwszym przypadku zaleca się zamocowanie haków na kółkach rozporowych, które uniemożliwią zerwanie się sprzętu, natomiast w drugim, konieczne jest sprawdzenie szerokości drzwi i upewnienie się, że nawet jeśli maluch podniesie ręce do góry, nie zrobi sobie krzywdy.

Jaką huśtawkę kupić do pokoju dziecka? Z oparciem, czy bez?

Domowe huśtawki dostępne na rynku dostosowane są najczęściej dla dzieci od 9 miesiąca życia. Są one przystosowane do wszystkich potrzeb malucha w tym wieku. Wygodne oparcie, obręcz oraz materiał między nogami odpowiednio zabezpieczają pozycję dziecka, chronią przed upadkiem i zapewniają pełne bezpieczeństwo.

Producenci zawsze informują o udźwigu, który w przypadku huśtawki dla najmłodszych, najczęściej wynosi 20 kg. Huśtawki dla nieco starszych dzieci nie muszą już posiadać oparcia, ponieważ w tym wieku utrzymanie równowagi i prawidłowej pozycji nie powinno stanowić większego problemu. Huśtawki bez oparcia umożliwiają pracę nad koordynacją ruchową, nie obciążając kręgosłupa i miednicy.

To niezwykle ważne w pierwszym okresie życia, ponieważ rzutuje on na późniejsze lata. Im wcześniej dziecko zacznie nad tym pracować, tym lepiej, ponieważ na tym etapie uczy się niezbędnych wzorców ruchowych, które zostają z nim na zawsze.

Bujaczka domowa - Dlaczego warto?

Najczęściej obleganym sprzętem na placu zabaw są huśtawki. To właśnie do nich ustawiają się kolejki. I bardzo dobrze! Małe dzieci szczególnie potrzebują bujania i kołysania. Rytmiczne ruchy w przód i w tył jest niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha. Choć rodzicom może się wydawać, że długie huśtanie jest nudne i niezbyt pożyteczne, to dzieci czerpią z tego ogromne korzyści.

Dlatego warto posiadać huśtawkę w swoim domu, żeby maluch mógł spędzać na niej tyle czasu, ile tylko chce, nie czekając na swoją kolej. Poza tym huśtawka domowa umożliwia korzystanie z niej bez względu na panujące warunki atmosferyczne! Bujanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Będąc jeszcze w brzuchu, dziecko cały czas ruszało się, wraz z ruchami matki. I bardzo dobrze to pamięta!

Huśtanie stymuluje układ przedsionkowy mózgu, który wpływa na wiele ważnych czynników. Przede wszystkim dziecko szybciej rośnie, nie ma problemu z utrzymaniem koncentracji, łatwiej przyswaja nowe umiejętności oraz staje się spokojniejsze, przez co jest mniej płaczliwe. Doskonałym dowodem na to, jest fakt, że lekarze i specjaliści odpowiedzialni za prawidłowy rozwój dziecka również rekomendują huśtawki dla niemowląt.

Podsumowując, bujaczka domowa to doskonała forma zabawy dla dziecka, stymulująca prawidłową pracę jego mózgu. Jest to prawdziwa inwestycja w rozwój malucha, który z pewnością przełoży się na przyszłość. Chcąc zapewnić dziecku odpowiednie środowisko, należy wybierać zabawki, które będą nie tylko ładnie wyglądały, ale również będą funkcjonalne.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz konto?
Log in instead lub Reset hasła